Yhteystiedot

Tällä sivulla ovat kaikki yhteystietomme ja laskutusosoitteemme. Ollaan yhteydessä.


Toimiston yhteystiedot

Osoite:
Muotialantie 79–81
33800 Tampere

info@tampereensteinerkoulu.fi 

Toimisto avoinna pääsääntöisesti ma–pe klo 8.30–15.00
Keskiviikkoisin toimisto on suljettu klo 9.30–15.00

Sähköpostiosoitteet:
Opettajien sähköpostiosoitteet ovat muotoa etunimi.sukunimi@treste.fi

Oppilashuollon sähköpostiosoitteet voit tarkistaa alta.

Kun sinulla on tunnukset, koulun henkilöstön tavoittaa parhaiten Wilmasta.

Hallinnon & toimiston yhteystiedot

Toimiston ja hallinnon sähköpostiosoitteet ovat muotoa
etunimi.sukunimi@tampereensteinerkoulu.fi

Rehtori Jenni Vilkman 045 124 3662
Apulaisrehtori (perusopetus) Sanna Ahonen 050 918 4345
Apulaisrehtori (lukio) Tatu Ilonen 040 706 6570
Toiminnanjohtaja Sarita Mäkelä 050 382 4432
Koulusihteeri Elina Kurjenmäki (oppilasasiat) 050 322 9945
Viestintäsuunnittelija Miika Kaukinen 045 808 4600
Toimistosihteeri Maija Blom (muut toimiston asiat) 050 330 9122
Kiinteistöpäällikkö Pete Lukkala 050 093 5115
Vahtimestari Tapani Koskinen 050 572 8025
Vahtimestarin apulainen Kalle Bister

Verkkolaskutus

Tampereen steinerkoulun kannatusyhdistys ry, Y-tunnus 0206162-4
OVT-tunnus 003702061624, Operaattori Apix Messaging Oy (003723327487)
Mikäli ette voi lähettää verkkolaskuja, pyydämme lähettämään laskut pdf:nä osoitteeseen 003702061624@procountor.apix.fi. Yhdellä sähköpostilla ja sen liitteissä saa olla vain yksi lasku.

Paperiset laskut pyydämme lähettämään ostolaskujen skannauspalveluun osoitteeseen:
Tampereen Steinerkoulun kannatusyhdistys ry (Apix skannauspalvelu), PL 16112, 00021 LASKUTUS. Jotta skannauspalvelu voi kohdistaa laskunne, tulee tämä laskutusosoite tulostaa myös itse laskuun, eikä pelkästään kirjekuoreen

Oppilas- ja opiskelijahuollon henkilöstön yhteystiedot

Erityisopettajat

  • Anu Kalliokoski (4.–9A-luokat) 046 921 7387
  • Sanna Heikkinen (4.–9B-luokat) 046 921 7255
  • Karoliina Kuismin (esi- ja alkuopetus, 0.–3. luokat) 045 800 8950
  • Ira Wigren (lukio) 040 705 0016

Opettajien yhteystiedot

Jos sinulla on Wilma-tunnukset ota ensisijaisesti yhteyttä Wilmalla

Opettajien sähköpostit ovat muotoa
etunimi.sukunimi@treste.fi

Aalto Heini 1B-luokan opettaja
Aaltonen Ilkka liikunta
Ahonen Sanna kuvataide, elämänkatsomustieto, digitutor
Ali-Löytty Emilia englanti, ruotsi (sijaisuus syksy 2022)
Franssila-Siitonen Ilkka 6B-luokan opettaja
Granberg Suvi 5B-luokan opettaja
Grönroos Stina englanti, ruotsi (opintovapaa syksy 2022)
Harjunheimo Maria kotitalous, koulunkäynninohjaaja
Heikkala Eija  10A:n luokanohjaaja, ruotsi
Heikkinen Sanna erityisopettaja 4.–9B
Hirvonen Milja uskonto, psykologia, filosofia
Honkonen Tuija 4A-luokan opettaja
Hursti Annika 2B-luokan opettaja
Hyrkkönen Petra 12B:n luokanohjaaja, tekstiilityö
Hytönen Mirjami 10B:n luokanohjaaja biologia, maantiede, terveystieto
Ilonen Tatu 13AB:n luokanohjaaja, fysiikka, matematiikka, Y-jaoston pj. YO-kirjoitukset ja lukion lukujärjestykset
Jussila Marika opinto-ohjaaja lukio
Järvinen Juha ortodoksinen uskonto
Kalliokoski Anu erityisopettaja luokat 4.–9.A
Korhonen Mira 6A-luokan opettaja
Korkea-aho Anja äidinkieli ja kirjallisuus (lukio)
Kortesmäki Miisa matematiikka, fysiikka, kemia
Koskinen Annamaija viulunsoitonopettaja, koulunkäynninohjaaja
Kotanen Ritva musiikki
Kuismin Karoliina esi- ja alkuopetuksen (0.–3 lk.) erityisopettaja
Kuivajärvi Jenni perhevapaa
Kurko Nina 1A-luokan opettaja
Laaksonen Saara perhevapaa
Lamberg Jenni englanti, liikunta
Lang Ilona säestäjä
Lehtonen Pirjo-Annikki äidinkieli ja kirjallisuus, S2
Liukko Janne 9A:n luokanohjaaja, tekninen työ, puutarhaopetus, liikunta
Luhtalo Pirjo 9B:n luokanohjaaja, ruotsi, espanja
Lännenpää Maria 8A-luokan opettaja
Metsberg Hanna-Kaisa kemia, matematiikka, opiskelijakunnan ohjaava opettaja
Mettälä Hanna-Leena 7B-luokan opettaja, P- ja K-jaostojen pj
Mikkonen Sinikka esiluokan opettaja
Mustakallio Saara perhevapaa
Mäenpää Elina esiluokan opettaja
Mäntylä Marjo 11B:n luokanohjaaja, matematiikka, fysiikka, kemia
Niemi Mira 5A-luokan opettaja
Ojala Anselmi saksa
Pieniniemi Anne Maija  8B-luokan opettaja, oppilaskunnan ohjaava opettaja
Pylvänäinen Liisa 2A-luokan opettaja 
Pärssinen Heli 7A-luokan opettaja
Rintala Lenita 4B-luokan opettaja
Roiha Petra opinto-ohjaaja perusopetus
Salmela Jukka musiikki
Sarasin Liisa eurytmia
Suurla Marja kuvataide
Sädekoski Marianne 3A-luokan opettaja
Tuores Lasse 12A:n luokanohjaaja, englanti
Viitanen Marja-Leena ranskan kerho
Vilkman Jenni rehtori
Viljanen Riikka 3B-luokan opettaja
Wigren Ira lukion erityisopettaja, 11A:n luokanohjaaja

Muu henkilökunta:

Ahlgren Tuija koulunkäynninohjaaja
Ahonen Sanna apulaisrehtori, sijaisuudet, lukujärjestykset ja rehtorin sijaistaminen tarvittaessa
Aittokallio Jaana aamu- ja iltapäivätoiminnan vastaava ohjaaja
Barkova Liudmila aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjaaja
Glad Sahra aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjaaja
Hansen Anna aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjaaja
Harjunheimo Maria koulunkäynninohjaaja, kotitalousopettaja
Ilonen Tatu apulaisrehtori, YO-kirjoitukset ja lukion lukujärjestykset
Karolaakso Pia koulupsykologi, lukio, pia.karolaakso@tampere.fi
Korkiamäki Merja koulunkäynninohjaaja 1A
Koskinen Annamaija koulunkäynninohjaaja 1B
Martikainen Mari koulunkäynninohjaaja
Määttänen Tiialiina aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjaaja
Nieminen Cilla koulukuraattori, perusopetus (ke–pe) cilla.nieminen@tampere.fi
Ollila Jenny aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjaaja, opintovapaa
Pykäläaho Anu esikoulun iltapäivätoiminnan ohjaaja, koulunkäynnin ohjaaja
Sultana Shamima koulunkäynninohjaaja
Taimi Tarja kouluterveydenhoitaja, tarja.taimi@tampere.fi
Tankkala Maija koulukuraattori lukio (ma) maija.tankkala@tampere.fi
Valasvaara Mervi esikoulun iltapäivätoiminnan ohjaaja, koulunkäynnin ohjaaja
Vilkman Jenni rehtori
Väisänen Julia koulupsykologi, perusopetus, julia.vaisanen@tampere.fi

Esikoulu yhteystiedot

Muotialantie 79–81
33800 Tampere
p. 045 275 3700

Aamu- ja iltapäivätoiminta yhteystiedot

  • 1A ja 3A Liudmila Barkova 045 124 3661
  • 1B ja 3B Anna Hansen 045 124 3660 
  • 2A Jaana Aittokallio 050 462 0392 
  • 2B Sahra Glad 045 125 8279 

Oppilasravintola yhteystiedot

Osuuskunta Tampereen Timjami 050 323 3499
Timjamin Juhlat 044 308 8774 (tähän numeroon voi myös laittaa tiedon erityisruokavaliota noudattavien lasten poissaoloista)

Käpy
Poika ja kukka